Legnica - Oficjalny Portal Miasta

Aleksandra Krzeszewska nowym zastępcą prezydenta

Aleksandra Krzeszewska nowym zastępcą prezydenta
Aleksandra Krzeszewska nowym zastępcą prezydenta

W czwartek 9 maja doszło do istotnych zmian w administracji Legnicy. Prezydent Maciej Kupaj ogłosił powołanie Aleksandry Krzeszewskiej na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta i jednocześnie odwołał dotychczasową zastępczynię Jadwigę Zienkiewicz. W Urzędzie Miasta odbyła się krótka ceremonia ślubowania nowej zastępczyni prezydenta Legnicy.

Aleksandra Krzeszewska
Urodziła się 23 lutego 1998 r. w Legnicy. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obroniła swoją pracę magisterską na Wydziale Prawa Konstytucyjnego. Z zawodu jest prawniczką. Organizowała wydarzenia charytatywne na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i legnickiego Oddziału Medycyny Paliatywnej. Tworzyła projekt „Peace Place”, którego zadaniem była promocja Legnicy, integracja międzypokoleniowa, pomoc Legnickiemu Hospicjum oraz szeroko rozumiana pomoc osobom starszym. Współpracuje z wieloma lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami. W 2018 r. została najmłodszą w historii miasta Legnica radną. Angażuje się w sprawy lokalne, wspiera młodzież, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby wykluczone społecznie. Zajmuje się również tematami ekologii, ochrony środowiska i praw zwierząt.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 09.05.2024 | Wyświetleń: 676
Powrót na listę aktualności